سامانه های مالی و سرمایه

افتتاح حساب بانک رسالت به صورت غیر حضوری

از جمله خدمات جدید بانکداری الکترونیک می توان به افتتاح حساب بانک رسالت به صورت غیر حضوری اشاره کرد. البته بانک رسالت را می توان اولین بانک غیر حضوری کشور محسوب کرد که در ابتدا افتتاح حساب آن فقط به صورت حضوری و تحویل کارت آن غیر حضوری انجام می شد، ولی در حال حاضر امکان افتتاح حساب غیر حضوری نیز برای عموم مردم فراهم شده است.

بدون شک استفاده از چنین خدماتی سبب جلوگیری از اتلاف وقت، انرژی و هزینه های رفت و آمد به شعب بانکی می شود. بنابراین اقدام به افتتاح حساب غیر حضوری سبب افزایش رفاه و رضایت مردم خواهد شد. با توجه به اهمیت استفاده از خدمات غیر حضوری بانکی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف نحوه افتتاح حساب بانک رسالت بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

راهنمای افتتاح حساب جاری بانک رسالت به صورت غیر حضوری

بانک قرض الحسنه رسالت اولین بانک بدون شعبه و غیر حضوری کشور است که در حال حاضر اکثر خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان خود را به صورت غیر حضوری ارائه می دهد. برای مثال عموم مردم می توانند نسبت به افتتاح حساب بانک رسالت، ثبت درخواست دریافت تسهیلات، فعال سازی اینترنت بانک رسالت و… به صورت غیر حضوری اقدام کنند. در همین راستا سامانه های مختلفی همچون آی کاپ در کنار اینترنت بانک و پیشخوان مجازی راه اندازی شده اند تا خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان با کیفیت بهتری ارائه شوند.

لازم به ذکر است انجام مراحل افتتاح حساب جاری غیر حضوری بانک رسالت از طریق اپلیکیشن “ام رسالت” انجام می شود، بنابراین بعد از نصب و ورود به برنامه نامبرده باید بر روی گزینه “پلتفرم عضویت” کلیک نمایید.

برای اطلاع از نحوه افتتاح حساب بانک پاسارگاد بر روی لینک کلیک کنید.

مراحل افتتاح حساب بانک رسالت

با نمایش مرحله جدید باید مطابق با تصویر زیر گزینه “کانون همیاری اجتماعی” را انتخاب کنید زیرا بدون ثبت نام در کانون همیاری اجتماعی، امکان افتتاح حساب بانک رسالت به صورت غیر حضوری برای شما فراهم نمی شود.

نحوه افتتاح حساب بانک رسالت

در مرحله بعدی باید شماره موبایل، کد ملی و رمز عبور دلخواه خود را به همراه عبارت امنیتی در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “دریافت کد احراز هویت” کلیک نمایید.

چگونگی افتتاح حساب بانک رسالت

به محض دریافت کد اعتبارسنجی آن را در صفحه جدید وارد کنید.

دریافت کد اعتبارسنجی برای افتتاح حساب بانک رسالت

در نهایت پیامی مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود، حال باید برای تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود اقدام کنید.

مراحل اولیه افتتاح حساب بانک رسالت

با ورود به مرحله جدید باید مشخصات فردی خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج نمایید.

تکمیل مراحل افتتاح حساب بانک رسالت

سپس باید مطابق با تصویر زیر آدرس مورد نظر خود را برای مراجعه همیار در سامانه وارد کنید.

افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت

با انجام مراحل قبلی نوبت به انتخاب کانون همیاری مورد نظر می رسد.

مراحل افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت

در مرحله جدید تاریخ پیشنهادی برای مراجعه همیار را انتخاب کنید تا به مرحله ای مطابق با تصویر زیر وارد شوید. چنانچه تمایل دارید می توانید مشخصات معرف خود را در سامانه وارد کنید.

تکمیل مراحل افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت

بعد از انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری نمایش داده می شوند. حال باید تصویر تمامی مدارک لازم را بارگذاری کنید.

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانک رسالت

چنانچه مدارک خود را به صورت کامل بارگذاری کنید به صفحه پرداخت هزینه افتتاح حساب بانک رسالت منتقل می شوید، حال برای انجام ادامه مراحل بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

نحوه پرداخت هزینه افتتاح حساب بانک رسالت

در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت اطلاعات و مشخصات شما صفحه ای مطابق با تصویر زیر نمایش داده می شود که برای انجام افتتاح حساب جاری بانک رسالت گزینه مشخص شده را انتخاب کنید.

نحوه انجام مراحل افتتاح حساب بانک رسالت

بعد از انجام مراحل ثبت نام باید قوانین و شرایط را مطالعه کرده و با آن ها موافقت کنید تا پیامی مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

روش افتتاح حساب بانک رسالت

برای اطلاع از نحوه ورود به اینترنت بانک توسعه صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانک رسالت

بانک رسالت نیز مانند سایر بانک های کشور ارائه تعدادی از مدارک هویتی را برای افتتاح حساب در این بانک تعیین کرده است. افتتاح حساب غیر حضوری نیز از این مورد مستثنی نبوده و افرادی که قصد انجام این کار را دارند باید مدارک نامبرده در ادامه مطلب را به هنگام ثبت نام در اپلیکیشن ام رسالت بارگذاری کنند:

  • تصویر تمام صفحه از پشت و رو کارت ملی
  • تصویر تمام صفحه از شناسنامه
  • عکس سلفی متقاضی
  • ویدیو سلفی از متقاضی
  • تصویر نمونه امضاء

بنابراین بهتر است قبل از شروع مراحل افتتاح حساب بانک رسالت به صورت غیر حضوری، مدارک لازم را آماده کنید.

برای اطلاع از خدمات اینترنت بانک ملی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه پیگیری افتتاح حساب بانک رسالت

در قسمت های قبلی همین مقاله مراحل افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت را توضیح دادیم. همانطور که گفتیم مراحل افتتاح حساب آنلاین بانک رسالت با مراجعه به اپلیکیشن ام رسالت انجام می شود. چنانچه بعد از طی کردن مراحل ثبت نام و افتتاح حساب، قصد پیگیری نتیجه را دارید باید به حساب کاربری خود در برنامه ام رسالت وارد شده و بعد از انتخاب گزینه “فرم درخواست کارت بانکی” بر روی گزینه “پیگیری” کلیک نمایید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در اینترنت بانک صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای افتتاح حساب بانک رسالت برای اتباع خارجی

اتباع خارجی مقیم کشور ایران در صورتی می توانند در بانک های کشور افتتاح حساب کنند که اقامت قانونی داشته باشند. بنابراین بانک رسالت نیز همانند سایر بانک های کشور امکان افتتاح حساب برای اتباع خارجی را فراهم کرده است. برای انجام این کار متقاضیان باید طی مراحل ثبت نام و افتتاح حساب گزینه “اتباع غیر ایرانی” را انتخاب کنند. لازم به ذکر است اتباع خارجی در صورتی می توانند در بانک رسالت افتتاح حساب کنند که دارای گذرنامه معتبر و کد اقتصادی باشند.

برای اطلاع از نحوه ورود به اینترنت بانک رسالت بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای افتتاح حساب بانک رسالت برای کودکان زیر 18 سال

برخی از مردم تمایل دارند برای فرزندان زیر 18 سال خود نیز حساب بانکی افتتاح کنند. بانک رسالت امکان افتتاح حساب افراد زیر 18 سال را فراهم کرده ولی در صورتی که یک نماینده قانونی که می تواند ولی، قیم، وکیل و… باشد نسبت به افتتاح حساب بانک رسالت اقدام کند. در واقع حساب با مشخصات فرد زیر 18 سال افتتاح می شود ولی طی کردن مراحل انجام آن باید توسط نماینده قانونی و با درج مشخصات هویتی او انجام گردد.

برای اطلاع از امکانات اینترنت بانک شهر بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه دانلود اپلیکیشن افتتاح حساب بانک رسالت

در قسمت های قبلی همین مقاله توضیح دادیم که مراحل افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت از طریق نصب و ورود به برنامه “ام رسالت” انجام می شوند. حال چنانچه قصد دانلود فایل برنامه ام رسالت را دارید باید نشانی اینترنتی mresalat.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس از سمت چپ تصویر بر روی گزینه “دانلود اپلیکیشن” کلیک نمایید.

اپلیکیشن افتتاح حساب بانک رسالت

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در اینترنت بانک رفاه بر روی لینک کلیک کنید.

آیا افتتاح حساب در بانک رسالت هزینه دارد؟

بله، مبلغی به عنوان هزینه افتتاح حساب از مشتریان اخذ می شود.

چگونه می توانیم در بانک رسالت افتتاح حساب کنیم؟

نحوه افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت در همین مقاله توضیح داده شده است.

آیا درج اطلاعات معرف به هنگام افتتاح حساب بانک رسالت ضروری است؟

خیر، اجباری برای انجام این کار وجود ندارد.

آیا تصویر شناسنامه نیز برای افتتاح حساب غیر حضوری بانک رسالت باید بارگذاری شود؟

بله، بارگذاری تصویر شناسنامه متقاضی اجباری است.

4.3/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *