سامانه های تحصیلی

اعلام نتایج کنکور سراسری

یکی از مهم ترین موضوعاتی که داوطلبان کنکوری با آن مواجه هستند، اعلام نتایج کنکور سراسری است. اعلام نتایج کنکور در دو بخش اولیه و نهایی اعلام می شود. کارنامه کنکور سراسری معادل اعلام نتایج اولیه آن می باشد که از طریق آن به عنوان یکی از داوطلبان کنکوری می توانید رتبه، تراز و وضعیت مجاز بودن خود را بسنجید و سپس برای انتخاب رشته اقدام کنید.

بعد از آن که انتخاب رشته خود را انجام دادید باید منتظر اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری باشید تا در دانشگاه پذیرفته شده خود ثبت نام کنید. جهت مشاهده نتایج کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید، به دلیل اینکه که اعلام نتایج کنکور سراسری مراحل مختلفی دارد، قصد داریم در این مقاله از سامانه رسمی در مورد اعلام نتایج کنکور سراسری و نحوه اعتراض به نتایج صحبت کنیم تا اطلاعات لازم را در مورد آن ها کسب کنید.

زمان و نحوه اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

بعد از برگزاری کنکور سراسری 1402 سازمان سنجش پاسخنامه داوطلبان را بررسی می کند. به طوری که نتایج اولیه آن را در قالب یک کارنامه در اختیار آنان قرار می دهد. شما نیز می توانید به عنوان یکی از داوطلبان کنکور سراسری 1402 به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه و نتایج اولیه کنکور سراسری خود را مشاهده کنید.

کارنامه اولیه کنکور سراسری 1402 تنها برای داوطلبانی صادر می شود که در کنکور 1402 ثبت نام و در جلسه آزمون کتبی شرکت کرده باشند. لذا در صورتی که شما در آزمون کتبی شرکت نکرده اید، کارنامه ای نخواهید داشت. باتوجه به اینکه کنکور سراسری از سال 1402 طی دو مرحله برگزار می شود، زمان اعلام نتایج فعلا به صورت دقیق مشخص نیست، بنابراین باید اطلاعیه های سازمان سنجش را پیگیری کنید. لازم به ذکر است به طور معمول یک ماه بعد از برگزاری آزمون، نتیجه اولیه آن منتشر می گردد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

حال برای مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:
• وارد سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org در مرورگر سیستم خود شوید و از منو سمت راست صفحه بر روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.

اعلام نتیجه کنکور سراسری

• سپس گزینه “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1402” را انتخاب کنید.

نحوه مشاهده نتیجه کنکور سراسری

• در صفحه باز شده به کمک سه روش مختلف می توانید کارنامه اولیه خود را مشاهده کنید.

روش های مشاهده نتایج کنکور

در صورتی که شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را فراموش کرده باشید می توانید برای دسترسی به آن ها با سیستم پاسخگویی سازمان سنجش تماس بگیرید که اطلاعات آن در منوی سمت چپ سازمان سنجش درج شده است.

برای ورود به سامانه میز خدمت دانشگاه فنی و حرفه ای کلیک نمایید.

زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

همان گونه که بیان کردیم اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 در دو بخش اولیه و نهایی انجام می شود. بعد از آن که کارنامه اولیه خود را مشاهده کردید باید بر اساس مجاز بودن در رشته محل های روزانه و غیر روزانه در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت کنید و منتظر جواب نهایی خود به صورت آنلاین در سایت سازمان سنجش باشید.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402 طبق اطلاع رسانی های سازمان سنجش خواهد بود. درست است که کنکور سراسری از سال 1402 طی دو مرحله انجام می شود، ولی نتایج نهایی فقط یکبار آن هم بعد از انجام یک مرحله انتخاب رشته منتشر می گردد. بنابراین نتایج نهایی کنکور سراسری در تابستان سال 1402 اعلام خواهند شد.

برای ورود به سامانه ایده کلیک کنید.

برای مشاهده نتیجه نهایی کنکور سراسری وارد سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org شوید و بعد از مراجعه به بخش “سراسری” بر روی لینک «کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری 1402» کلیک کنید.

اعلام نتیجه نهایی کنکور سراسری

در صفحه باز شده دو روش برای مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 مشاهده خواهید کرد که با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارید می توانید یکی از آن ها را انتخاب و وارد پنل کاربری خود در سایت سنجش شوید.

مشاهده کارنامه کنکور سراسری

جهت اطلاع از مزایا و کاربرد سامانه پایش سلامت دانشگاه آزاد کلیک کنید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

معمولا بعد از آن که نتایج نهایی کنکور سراسری منتشر شد. چند روز بعد سازمان سنجش کارنامه ای را تحت عنوان کارنامه نهایی، سبز یا محرمانه کنکور سراسری 1402 در اختیار تمامی داوطلبانی که انتخاب رشته کردند، قرار می دهد. به طوری که در آن شما می توانید آخرین رتبه فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد، کد رشته محل های پذیرفته شده و مردود شده خود را مشاهده کنید.

حال بعد از آن که کارنامه سبز کنکور سراسری منتشر شد و پس از مشاهده این کارنامه قصد بررسی انتخاب رشته اشتباه خود را دارید یا می خواهید رفع محرومیت از کنکور سال آینده را انجام دهید، باید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه کرده و بر اساس کارنامه خود درخواست را ثبت کنید. البته لازم به ذکر است سازمان سنجش در همه مراحل ذکر شده اعتراض به اعلام نتایج کنکور سراسری را برای شما فراهم کرده است. لذا شما هر گونه اعتراضی داشته باشید می توانید آن را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مطرح کنید.

برای ورود به سامانه رویش جهاد دانشگاهی کلیک نمایید.

داوطلبانی که بر اساس اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری قصد ثبت اعتراض دارند چه کارهایی را باید انجام دهند؟

نحوه ثبت اعتراض براساس کارنامه سبز در همین مقاله توضیح داده شده است.

مدارک لازم برای مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری 1401 چیست؟

داوطلبان به چند روش مختلف با توجه به اطلاعاتی که در دست دارند می توانند در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری وارد پنل کاربری خود در سایت سنجش sanjesh.org شوند. حال این اطلاعات شماره پرونده، کد پیگیری، شماره داوطلب، شماره شناسنامه و شماره سریال هستند.

آیا اعلام نتایج کنکور سراسری و دانشگاه آزاد توسط سازمان سنجش انجام می شود؟

طبق مطالب ذکر شده در مقاله، نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد توسط مرکز سنجش و پذیرش اعلام می شود؛ اما نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری توسط سازمان سنجش منتشر می گردد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *