سامانه های تحصیلی

آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

در کشور ایران علاوه بر بخش دولتی، آزمون استخدامی بخشهای خصوصی نیز برگزار می شود تا از این طریق تمامی افرادی که در دسته های شغلی مورد تقاضا، استعداد و مهارت دارند در آزمون استخدامی شرکت کرده و فرصت سنجش و در نهایت پذیرش در جایگاه های شغلی را داشته باشند. آزمون استخدامی بخش خصوصی قدمتی برابر با آزمون استخدامی نهادهای دولتی ندارد ولی طی چند سال اخیر اقدام به استخدام چندین هزار نفر نیرو در رشته ها و عناوین شغلی مختلف کرده است.

به دلیل اهمیت شرکت در آزمون های استخدامی برای بسیاری از افراد و کاهش نرخ بیکاری در کشور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف آزمون استخدامی بخشهای خصوصی اعم از نحوه ثبت نام، شرایط، زمان، هزینه ثبت نام و… بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

معرفی سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

بهتر است بدانیم در کشور ما چند سالی است که علاوه بر اینکه آزمون استخدامی ادارات و سازمان های دولتی برگزار می شود بلکه آزمون استخدامی بخشهای خصوصی نیز روی کار آمده و هر ساله چند هزار نفر نیروی متخصص دارای تحصیلات دانشگاهی و همچنین افرادی که به صورت تجربی مهارتی را کسب کرده و مدرک دانشگاهی مرتبط ندارند، به استخدام شرکت های خصوصی مختلف همچون شرکت های دانش بنیان در خواهند آمد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت ثبت نام کتاب درسی بر روی لینک کلیک کنید.

از جمله اهداف برگزاری این آزمون می توان به ایجاد فرصت برابر جهت سنجش و بررسی تمامی افراد مستعد که قصد استخدام در جایگاه های شغلی مورد نظر را دارند و همچنین کاهش نرخ بیکاری اشاره کرد.

در حال حاضر شرکت های معتبر، گسترده و به نامی از طریق آزمون استخدامی بخشهای خصوصی اقدام به جذب نیرو می کنند تا از این طریق استعداد، توانایی و مهارت افراد متقاضی بهتر و دقیق تر سنجیده شده و افراد مستعد جایگاه های شغلی را به دست آورند.

برای اطلاع از خدمات سامانه سمپاد بر روی لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانیم تمامی مراحل شرکت در آزمون استخدامی مذکور اعم از اعلام تاریخ، ثبت نام، اطلاع از شرایط، دریافت کارت ورود به جلسه و مشاهده نتایج به صورت غیر حضوری و از طریق سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی به انجام می رسند تا از این طریق تمامی متقاضیان در سراسر کشور از شرایطی یکسان بهرمند شوند.

نحوه ثبت نام در سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی www.inre.ir

طی چند سال اخیر شرایطی فراهم شده تا متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی بخشهای خصوصی بدون نیاز به مراجعات حضوری تمامی مراحل ثبت نام خود را از طریق وب سایت این آزمون به انجام برسانند.

البته ضروری است افراد متقاضی قبل از انجام ثبت نام، از شرایط شرکت در آزمون هر دسته و عنوان شغلی مطلع شده و در صورت تطابق شرایط و پذیرفتن آن ها نسبت به ثبت نام و سپس تکمیل مراحل اقدام کنند. بهتر است بدانیم آزمون استخدامی بخشهای خصوصی طی دو مرحله انجام می شود، مرحله اول شرکت در آزمون کتبی و مرحله دوم دعوت به مصاحبه حضوری شرکت های مختلف می باشد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه هشت بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ثبت نام در آزمون استخدامی مذکور را دارید باید در مهلت زمانی تعیین و اعلام شده به نشانی اینترنتی www.inre.ir مراجعه کرده و از کادر بالایی صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام در آزمون” کلیک نمایید. توجه داشته باشید این بخش از سایت فقط در زمان ثبت نام قابل مشاهده و فعال می باشد.

ورود به سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

در مرحله جدید باید کد ملی، شماره موبایل و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ثبت و ادامه” کلیک نمایید.

ثبت نام در آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که مطابق با تصویر زیر عنوان مراحل پیش رو برای شما نمایش داده خواهد شد.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

سپس باید مشخصات فردی خواسته شده را در همین صفحه از سایت وارد کنید.

درج مشخصات فردی برای آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

بعد از تکمیل فرم مشخصات فردی، حال نوبت به انتخاب دسته شغلی می رسد. متقاضیان می توانند حداکثر 2 دسته شغلی و برای هر دسته نیز حداکثر 4 ردیف شغلی انتخاب کنند. با تکمیل این مرحله هزینه قابل پرداخت برای شما در انتهای صفحه نمایش داده می شود.

دسته های شغلی آزمون استخدامی بخشهای خصوصی
  • سپس متن شرایط و ضوابط را مشاهده می کنید که بعد از مطالعه آن باید تیک مربوط به موافقت با شرایط را به تایید برسانید.

در نهایت باید مطابق با تصویر زیر روش پرداخت مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

پرداخت هزینه آزمون استخدامی بخشهای خصوصی
  • بعد از پرداخت هزینه ثبت نام یک کد احراز برای شماره موبایل شما ارسال خواهد شد که باید آن را در مرحله جدید وارد کنید.
  • سپس از شما خواسته می شود یک رمز عبور دلخواه را انتخاب کرده، در سایت وارد و تکرار کنید و بر روی گزینه “ثبت و دریافت کارت” کلیک نمایید.
  • با دریافت کارت مذکور ثبت نام شما به پایان رسیده و در همان کارت، کد رهگیری قابل مشاهده می باشد.

برای اطلاع از امکانات سامانه کارسنج بر روی لینک کلیک کنید.

دریافت کارت ورود به جلسه از سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

همانطور که گفتیم آزمون استخدامی بخشهای خصوصی از طریق دو مرحله به انجام می رسد که مرحله اول آن شرکت در آزمون کتبی است، بنابراین باید کارت ورود به جلسه جهت احراز هویت داوطلبان صادر و دریافت گردد.

با توجه به اینکه تمامی مراحل مربوط به شرکت در آزمون استخدامی بخشهای خصوصی از طریق سایت این آزمون به انجام می رسند، بنابراین ثبت نام شدگان در آزمون باید در بازه زمانی اعلام شده که چند روز قبل از برگزاری آزمون می باشد به سایت نامبرده مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.

برای اطلاع از خدمات سامانه صدیق بر روی لینک کلیک کنید.

برای انجام این کار باید از طریق نشانی اینترنتی www.inre.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود داوطلبان” کلیک نمایید.

دریافت کارت ورود به جلسه

با ورود به صفحه جدید باید کد ملی و رمز عبور خود را به همراه عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

رمز عبور سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

سپس از میان گزینه موجود در پنل کاربری خود بر روی گزینه “دریافت کارت ورود به جلسه” کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام در سایت استخدام بخش خصوصی www.inre.ir

در ادامه مطلب بهتر است بدانیم شرکت در آزمون های خصوصی و یا دولتی مستلزم برخورداری متقاضیان از یکسری شرایط می باشد. البته شرایط به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم بندی می شوند که شرایط عمومی برای متقاضیان تمامی ردیف های شغلی یکسان بوده ولی شرایط تخصصی متفاوت می باشند.

برای مثال تمامی متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی بخشهای خصوصی باید تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران را داشته و پیرو دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور باشند. همچنین حداقل سن برای شرکت در این آزمون 15 سال می باشد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سمیم مدارس بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین تحصیلات دانشگاهی برای تمامی ردیف های شغلی ملاک نبوده و همچنین افرادی که در حال حاضر سرباز وظیفه هستند نیز می توانند در آزمون استخدامی بخش خصوصی شرکت کنند. برای مشاهده شرایط اختصاصی هر ردیف شغلی باید به هنگام ثبت نام به سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی مراجعه کرده و شرایط را با دقت مطالعه نمایید.

زمان ثبت نام در سایت آزمون استخدامی شرکتهای خصوصی ۱۴۰۱

تمامی تاریخ های مرتبط با برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی اعم از ثبت نام، تکمیل ثبت نام و آزمون شخصیت شناسی، برگزاری آزمون، اعلام نتایج، شرکت در مصاحبه و… از طریق سایت این آزمون اعلام شده و در دسترس عموم مردم قرار می گیرند.

برای سال 1401 زمان ثبت نام از تاریخ 1401/4/18 شروع شده و تا تاریخ 1401/5/7 ادامه داشته است. بنابراین متقاضیان باید در بازه زمانی مذکور به سایت آزمون استخدامی بخشهای خصوصی مراجعه کرده و ثبت خود را به انجام می رساندند.

برای اطلاع از بخش های سامانه هوشمند معلم بر روی لینک کلیک کنید.

همچنین تکمیل ثبت نام و شرکت در آزمون شخصیت شناسی در تاریخ 1401/5/11 انجام شده و آزمون اصلی نیز در تاریخ 1401/6/19 برگزار خواهد شد. به منظور اطلاع رسانی بیشتر در ادامه مطلب لیست تاریخ های مرتبط با آزمون استخدامی بخش خصوصی را قرار می دهیم:

زمان ثبت نام آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

هزینه ثبت نام در سایت استخدام بخش خصوصی www.inre.ir

ثبت نام و شرکت در آزمون های استخدامی برگزار شده در کشورمان چه در بخش خصوصی و چه دولتی مستلزم پرداخت هزینه می باشد. هزینه آزمون های استخدامی به هنگام ثبت نام آنلاین و از طریق درگاه های پرداخت اینترنتی از متقاضیان اخذ خواهد شد تا از این طریق داوطلبان نیازی به مراجعات حضوری به بانک ها نداشته باشند.

لازم به ذکر است هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی بخشهای خصوصی تابع تعداد دسته های شغلی انتخاب شده می باشد، به این ترتیب که هزینه ثبت نام اولین دسته شغلی برای آزمون استخدامی سال 1401 برابر با 137 هزار و 700 تومان می باشد.

برای اطلاع از خدمات سامانه میهمانی وزارت بهداشت بر روی لینک لکیک کنید.

چنانچه داوطلبان قصد انتخاب دسته شغلی دوم را نیز داشته باشند باید مبلغ 61 هزار و 300 تومان دیگر را نیز پرداخت کنند. بنابراین افرادی که در دو دسته شغلی آزمون استخدامی بخش خصوصی ثبت نام می کنند باید مبلغ 199 هزار تومان را به هنگام ثبت نام به صورت اینترنتی پرداخت نمایند.

مشاهده نتایج در سایت استخدام بخش خصوصی

همانطور که گفتیم تمامی مراحل از ثبت نام تا مشاهده نتایج آزمون استخدامی بخش خصوصی از طریق مراجعه داوطلبان به سایت طراحی شده برای این آزمون قابل انجام می باشند.

بنابراین در تاریخ اعلام شده یعنی 1401/8/7 داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی بخشهای خصوصی با مراجعه به نشانی اینترنتی www.inre.ir می توانند از طریق ورود به پنل کاربری خود نسبت به مشاهده نتایج آزمون اقدام کنند. به همین منظور با ورود به صفحه اصلی سایت از کادر بالایی تصویر بر روی گزینه “ورود داوطلبان” کلیک نمایید.

ورود به پنل کاربری

در مرحله جدید باید کد ملی، رمز عبور و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

مشاهده نتایج آزمون استخدامی بخشهای خصوصی

لازم به ذکر است در همین مرحله امکان بازیابی رمز عبور کاربران به صورت غیر حضوری فراهم شده است.

با ورود به پنل کاربری خود باید از میان گزینه های موجود بر روی گزینه “دریافت کارنامه راهنمای شغلی” کلیک نمایید.

برای اطلاع از نحوه ورود به پورتال دانشجویی صندوق رفاه بر روی لینک کلیک کنید.

در کارنامه آزمون استخدامی بخش خصوصی نتایج آزمون های گاردنر، شخصیت شناسی، هوش هیجانی و آزمون های تخصصی قابل مشاهده می باشند.

چگونه می توان در آزمون استخدامی بخشهای خصوصی ثبت نام کرد؟

ثبت نام در آزمون مذکور به صورت آنلاین و از طریق نشانی اینترنتی www.inre.ir به انجام می رسد.

آیا شرکت در آزمون استخدامی بخش خصوصی هزینه دارد؟

بله، هزینه این آزمون برای سال 1401 در همین مقاله توضیح داده شده است.

چگونه می توان کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی بخشهای خصوصی را دریافت کرد؟

برای دریافت کارت مذکور باید به سایت طراحی شده برای آزمون استخدامی بخش خصوصی مراجعه کنید.

آیا شرکت در آزمون استخدامی بخش خصوصی نیازمند برخورداری از شرایطی خاص می باشد؟

بله، برای هر دسته و عنوان شغلی علاوه بر شرایط عمومی، شرایط اختصاصی نیز در نظر گرفته شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *